1985 yılında kurulan Turyap, batıdaki örneklerine uygun çağdaş emlakçılık modelini ülkemizde hizmete sunmuştur. Bugün Türkiye'nin her yanında hizmet sunan 330 Turyap ofisi, merkezi konumu, modern görünümü, uzman personeli ve standart çalışma esaslarıyla yüz binlerce emlakın el değiştirmesine aracılık etmektedir.

Turyap Temsilcileri insanların yaşamsal bir karar almalarına bilgi ve deneyimleriyle rehberlik eden, işinin gerektirdiği eğitime sahip, doğruluk ve dürüstlüğü ilke edinmiş, gayrimenkul danışmanlığı öncesi de bir uzmanlığı olan profesyonellerdir.

Turyap her türden değişme ve gelişmeye çok çabuk uyum sağlayacak dinamik bir yapıya sahiptir. Yalnız ofisleriyle değil, binlerce satılık-kiralık portföyün bulunduğu web sitesiyle de müşterilerine ulaşarak, gayrimenkul sektöründe yeni bir çağ başlatmıştır.

Tüm ofislerin internet üzerinden gönderdikleri bilgilerin yanı sıra sektörle ilgili gelişmelerin de sıklıkla yer aldığı www.turyap.com.tr, üstlendiği misyonu başarıyla sürdürmektedir.

Türk insanı yaşamı boyunca emek vererek oluşturduğu birikimini ancak gayrimenkule çevirdiği anda boşa gitmemiş saymaktadır. Ülkemiz insanının emlak ve emlakçı konusunda edindiği tecrübeler, böyle yaşamsal bir birikimin emanet edildiği kişiye (emlakçıya) değişmez bir önyargıyla birlikte büyük sorumluluklar yüklemektedir.
Türkiye'nin en köklü ve en yaygın emlak organizasyonu olan Turyap yalnız ülke içinde değil, yurt dışında da Türk vatandaşlarının emlak sorunlarıyla yakından ilgilenmektedir.

Avrupa ve Amerika'da açılan Turyap ofisleri, bir Türk markasının yurt dışında da tanınarak, talep görmesi anlamında gurur vericidir.

TURYAP A.Ş. KALİTE POLİTİKASI

 

TURYAP Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.; hizmet kalitesini; emlakla ilgili her türlü talepte seri, güvenilir, her iki tarafın yararına (alıcı-satıcı / kiracı-kiraya veren) nesnel çözümler üretmek şeklinde tarif eder.

 

Sistemde TuryapNet olarak adlandırılan veri bankamızın geliştirilerek sürekli güncel tutulması,

 

Müşterilere sunduğumuz hizmetin nitelik ve niceliksel anlamdaki gelişiminin sürekli kılınması,

 

Uzun vadeli ve başarılı bir güç birliğini sağlamak için başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanların gereken eğitimleri alarak hedefe odaklanması,

 

İstenilen dönemsel hedeflere en kısa zamanda, en düşük maliyetle, objektiflik ilkesinden ödün vermeden ulaşılması, müşteri istek ve beklentilerinin tamamının eksiksiz karşılanması,

 

Kalitenin, sistemin sürekli gelişmesi için olmazsa olmaz en dinamik süreç olarak kabul edilmesi,

 

Müşteri ihtiyaç ve şikayetlerini baz alarak sistemin değişen ve gelişen yeni koşul ve ihtiyaçlara adapte edilmesi,

 

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, sektöründe hızlı ve güvenilir hizmetin verilmesi

 

Personel eğitimini sisteme yapılan yatırımlarla paralel tutarak gelişimin sağlıklı şekilde perçinlenmesi,

 

Firma içi işbirliğinde, vaatlerin yerine getirilmesinde (Müşteri/Tedarikçi ilişkisi) doğruluk ve dürüstlüğün esas alınması hizmet esaslarımızdır.

 

Şirketimiz tarafından sunulan tüm hizmetlerin verimliliği, güvenirliliği, kalitesi birinci derecede önem taşır. Bu husus, başta ben ve yöneticiler olmak üzere tüm çalışanlar tarafından uygulanmakta, desteklenmekte ve taahhüt edilmektedir.

Saygılarımızla,

Azmi SARIBAY

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

1985 yılında kurulan Turyap, Turyap Yapı San. ve Tic. A.Ş., Turyap Franchising Emlak Hizmetleri A.Ş. ve Turyap Eğitim Yayın ve Reklamcılık A.Ş. adlı grup şirketlerini 2008'de Turyap Holding çatısı altında toplamıştır.

 

 

Türkiye'de emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde ilk franchising organizasyonudur. 330 temsilcilik ve 1.500’e yakıngayrimenkul danışmanı ile pazarlama faaliyeti göstermektedir.
Geliştirdiğimiz gayrimenkul pazarlama yöntemleriyle sayısız gayrimenkul el değiştirmesine öncülük ediyoruz.Kamu, banka, özel kuruluş veya markalı konutları ve ticari projeleri içeren gayrimenkul müzayedeleridüzenliyoruz.
Gayrimenkule dayalı ihtilafların çözüme kavuşmasında, yeni bir hizmet modeli olan Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ni hayata geçirdik. İhtilafa konu gayrimenkullerin hızlı, güvenli, gizli ve ekonomik olarak kısa sürede paylaşımını sağlıyoruz.

 

TURYAP 1985 yılından günümüze kadar, emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde ticaret kanunlarına ve gayrimenkulü ilgilendiren tüm yasalara uygun olarak kendi bilgi birikimini yaratmayı başarmıştır.
Dünyadaki emlak pazarlama ve aracılık hizmetleri franchising modelleri karşısında TURYAP’ın yarattığı sistem, Türkiye koşullarına uygun olarak gelişmiştir. Sistem yenilenen, değişime uyum sağlayan ve sürekli büyüyen bir yapıya sahiptir.Bu yönüyle ülke genelinde çok sayıda temsilciliği ile markalı emlak pazarlama zincirleri arasında lider konumdadır.
TURYAP emlak pazarlama ve aracılık hizmetlerinde yarattığı güç sayesinde yurt içinde ve yurt dışında franchise’ler vermektedir.

 

Turyap iştiraklerinin reklam, tanıtım, online ortamlardaki yayınları ve halkla ilişkiler faaliyetlerini yürütmektedir. Gayrimenkul sektöründe faaliyetler yürüten internet portalları, tv, radyo, gazete ve dergi gibi yayın mecralarına emlak pazarlama ve aracılık alanında ürettiği bilgi birikimini paylaşmaktadır.
Kurulduğu dönemde borsa uzmanlığı, reklamcılık, halkla ilişkiler, barmenlik, krupiyerlik, garsonluk, aşçılık, yabancı dil, yabancılara Türkçe ve astroloji gibi çeşitli eğitimler düzenlemiştir.
Emlak Gazetesi adıyla sektörün ilk seri ilan gazetesini yayınlamıştır. 2.000 yılından itibaren Emlak Pazarı Dergisi olarak yayınlanmaya devam eden bu mecra, internet teknolojilerinin gelişimi ile birlikte www.emlakpazaridergisi.com web sitesi ile yayın hayatını online ortama taşımıştır.

İTO'nun mesleki uzmanlık organıdır. 90 meslek grubu altında toplanan üyeler, her dört yılda bir, kendilerini temsil edecek Meslek Komiteleri üyelerini, yargı gözetiminde seçerler. Meslek Komiteleri; o meslek grubunda İTO'ya kayıtlı üye sayısına göre, 5, 7, 9 veya 11 kişiden oluşmaktadır.

Ticari başarıda markalaşmanın önemini vurgulaması bakımından ilk ve tek somut adım olan UFRAD, "Franchising" kavramının hukuk sistemimiz içerisinde yerini bulması için gerekli çalışmaları yapmak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur.

1997 yılından bu yana sektörde var olan ve pek çok sayıda uluslararası kuruluşla partnerliği bulunan Royalcert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş, yurt içinde ve yurt dışındaki pek çok ülkede seçkin kuruluşlara ISO 9001,ISO 14001, OHSAS 18001 ,QS 9000, ISO/TS 16949, HACCP, ISO 22000, CE belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

Gayrimenkul Girişimcileri Derneği, gayrimenkul sektöründe eğitime ve etiğe önem veren, sadece şahsı ve bugünü için değil meslektaşları ve sektörünün geleceği için de çaba gösteren, emlakı; planlamadan inşaata proje geliştirmeden pazarlamaya kadar yaşamsal bir bütün olarak gören, vizyonu geniş, misyon üstlenmiş işletme sahibi ve çalışanlardan oluşan bir dernektir.

HAKKIMIZDA hakkımızda TURYAP,hakkımızda TURYAP hakkımızda