Gül gibi müzayede

TURYAP organizatörlüğünde düzenlenen müzayede ile Gül İnşaat'ın konut ve iş yerleri açık arttırma ile satışa sunuluyor. 25 Ocak 2018 Perşembe günü 13:00'da Double Tree By Hilton'da gerçekleşecek müzayede ile tamamı İstanbul’da yer alan toplam 241 gayrimenkul yeni sahiplerine ulaşacak.

Gül İnşaat ve TURYAP ile birlikte gerçekleştirilmesi beklenilen satışlarla ilgili Turyap Avrupa Yakası temsilcileri, Gül İnşaat'ın Kalekent Projesi Tanıtım Ofisi'nde bilgilendirildi. Gül İnşaat'a ait Kalekent, Nursan Konakları, Pelikan Hill, Ataköy Suit, Vista Konakları, Gül Proje Express, Beycity AVM, S. Özgür Rezidans, Alto Casa, Kübist projelerinde daire, villa ve işyerleri açık artırma usülü satışa açılacak. Bu kapsamda Gül inşaat ve TURYAP yetkilileri son hazırlıklarını yapıyor.

En uygun fiyatla sunulacak

Konu ile ilgili bilgi veren Gül İnşaat Genel Müdürü Şenol Ateş,  "TURYAP'ın gücü ile birlikte sektöre çok büyük bir artı katacağımıza inanıyoruz. Gül İnşaat olarak elimizde bulunan stoklarımızı nasıl değerlendiririz diye düşündük. Daha uygun fiyatlardan vatandaşlarımızın gayrımenkul sahibi olmaları gerektiğine karar verdik. Bu müzayede için kredi kolaylığı getirme çalışmalarımız var bunları halkımıza sunacağız. Bu çalışmalar ihale aşamasında iyice netleşir. Konutlarda metrekaresi 2800 ile 4500 TL arasında değişecek ticari alanlarda ise 3000 TL ile 8 bin TL arasında değişecek. Müzayedeye tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu müzayede ile müşterilerimiz en iyi malı en uygun fiyata alabilecek" dedi.

Büyük katkı sağlıyor

Müzayede sürecinin inşaat sektörüne katkı sunduğunu söyleyen TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay da, "Şu anda Türkiye genelinde müteaahitlerin ellerinde çok stok var. Biz geçtiğimiz ay Nef ile birlikte muhtelif yerlerdeki 141 stoku müzayede ile satışını denedik ve çok başarılı olduk. Yüzde 95'lik bir satış oldu ve bunu yeni bir satış trendi olarak belirledik. Bugünde burada Gül İnşaat'ın ağırlık yılı olarak Kale Kent ve diğer projelerinde 241 tane gayrimenkulün satışını yine müzayede ile gerçekleştireceğiz" dedi.

Ödeme kolaylıkları var

Ödemeler konusunda da bilgiler veren Sarıbay, birçok kolaylığın mevcut olduğunu söyleyerek bu fırsatlara dair de bilgilendirmeler de bulundu. Sarıbay, "Gayrimenkul satışı için finansman desteğine ihtiyaç var. İnsanların tasarrufu bazen yeterli olamayabiliyor. Öncelikle İş Bankası ile özel bir kredi anlaşması için anlaştık. Bir diğeri ise vatandaşın varsa herhangi bir yerde bir gayrimenkulü ödemeye peşinat olarak değerlendirmeye aldık. Biz o gayrimenkulü de müzayede yolu ile satacağız. Ama satıncaya kadar 6-12 ay gibi bir süre banka o gayrimenkulü de kredi kapsamında değerlendirecek. Aşağı yukarı hem mevcut gayrimenkulünü hem de satın alacağı gayrimenkule kredi vererek satın alma konusunda olağanüstü bir kolaylık sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Girişimcilerimizin gözü kara

İnşaat sektöründe yeni yatırımlarla ilgili bir sorumuzu da cevaplayan Azmi Sarıbay, "Serbest piyasa ekonomisi. Girişimci bunun hesabını yapar ve ona göre inşaatını yapar. Bizde inşaat konusunda girişimcilerimiz biraz gözü kara inşaat yapmaya devam ediyorlar. Girişimcilerimiz Türk ekonomisine katkı sunsun ama planlarını da mevcut durumu göz önüne alarak yapsınlar" dedi.

 

 

 

 

KAYNAK: https://www.gazetedamga.com.tr/yerel-haberler/gul-gibi-muzayede-h1601.html

Azmi SARIBAY